Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği - EAYSAD

...:: EAYSAD ::..
..:: Menü ::..
Ana Sayfa
Hakkımızda
Kurullarımız
Tüzük
Üye Listemiz
Üyelik Basvuru
Faaliyetlerimiz
Yönetmelikler
Aylık Bakım
Dernekler
Haberler
Basında Eaysad
Foto Galeri
Bağlantılar
İletişim
 
..:: Duyurular ::..


Üyelerimizin Dikkatine !!
Aidat ve Bağış Hesap Bilgilerimiz Hesap adı: Ege Asansor ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği Banka adı: İş Bankası – Ziya Gökalp bulvarı Hesap Numarası: 3433- 0265982 IBAN: TR040006400000134330265982 Açıklama:Firma/Kişi adı Aidat veya bağış

 
 
 
 
Duyurular
Asansör Haber Dergisine 2014 Asansör Fuarı için Makalemiz - 07.01.2015 12:17:40
Bilindiği üzere 95/16/AT Asansör Yönetmeliğinde belirtildiği gibi, asansörlerin tasarımından, imalatından, projesinden, bakımından, montajından, işletme ruhsatından ve piyasaya sürülmesinden sorumlu olan, bu ürüne adını, ticari markasını veya ayırt edici işaretini koyan tüm gerçek veya tüzel kişiler, bu Yönetmeliğin gereklerini yerine getirmek durumundadırlar.

Son yıllarda Türkiye de ve bölgemizde faaliyet gösteren, yasal mevzuatlara uygun çalışmayan asansör firma sayısında artış olduğu da bilinmektedir. Bu firmaların asansör tesisi ve aylık periyodik bakım hizmetleri yaparak haksız kazanç sağlamaları, Yasal mevzuatlara uygun çalışan üye firmalarımızı iş yapamaz hale getirmiş ve sektörümüze büyük zararlar vermektedirler.

Bu bağlamda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Piyasa Denetimi ve Gözetimi konusunda yetersiz kaldığı ve haksız rekabetin artmasına neden olduğunu düşünüyoruz. İvedilikle Bakanlığın denetim çalışmalarına hız kazandırması ve cezai yaptırımların uygulanması konusunda etkili olması gerektiğine ve sektörümüzün yaşadığı sıkıntıların giderilmesi yolunda, Bakanlık yetkililerine ve ilgili tüm kuruluşlara büyük görevler düştüğüne inanmaktayız.

Ülkemizde, Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayimizin tarihi neredeyse yarım asır’a dayanmış olup, teknoloji kullanımı, üretim, montaj ve servis kalitesiyle dünyada emsallerini aratmayacak seviyeye ulaşmıştır. Asansör ve Yürüyen Merdiven üretiminde, Avrupa ülkeleri dahil dünyanın birçok yerine ihracat yapan, çok değerli firma ve meslektaşlarımızın bulunması sektörümüz için ayrıca gurur kaynağıdır.

Sektörel derneklerin misyon, vizyon ve değerleri doğrultusunda sektörün gelişmesinde, pazarın büyümesinde, sorunların çözümü ve kamuoyunda etkinliğinin artırılması gibi önemli görevleri vardır.

Türkiye'de sektörel alanda bir dernek kurup, bu derneği amaçları doğrultusunda etkin bir yapıya dönüştürmek zor bir olaydır. Dernekler, sektördeki firmaların çıkarlarını koruma ve gözetme amaçlı kurulsa dahi, insanlar örgütlü çalışmanın gereğine pek inanmamaktadır. Bu nedenlerden ötürü derneklere yeterli bir katkı sağlanmıyor veya sağlayamıyorlar. Bu katkı maddi anlamda değil, bilgi birikimi ve dernek içerisinde etkin bir şekilde görev alma anlamındadır. Görev alan yöneticilerde son derece aktif olsalar bile, üyeler destek vermediği sürece derneğin program ve amaçlarını gerçekleştirebilmesi mümkün olmamaktadır.

Bu bağlamda, derneğimizin büyük özveri ile yapmış olduğu faaliyetlerden bazıları şunlardır;

- Kamu Kurumları, Belediyeler, Dernekler ve Meslek Odaları ile işbirliği çerçevesinde sorunlarımıza ortak çözümler aranmaktadır.
- İzmir Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi Asansör bölümünü tercih edip öğrenim gören öğrencilere burs verilmesi,
- İki yılda bir düzenlenen İzmir ve İstanbul Asansör Fuarına destek ve katılımın sağlanması,
- Üyelerimize ışık tutacak tavsiye niteliğinde hazırladığımız Aylık Bakım ve Malzeme Birim Fiyat kitapçığımızın hazırlanması,
- Sektörümüzün ortak sorunlarının paylaşıldığı Bakanlık bünyesinde oluşturulan ASTEK çalışmalarının takip edilmesi,
- Üyelerimizin sıkıntıları ve sektör gelişmeleri konusunda bilgilendirilmeleri,

EAYSAD Derneği olarak sektörümüzün kıymetini bilmemiz, daha çok sahip çıkmamız gerektiğini, montaj firmaları olarak yerli imalatçılarımıza sahip çıkmamızın şart olduğunu, Yerli imalatçılarımıza sahip çıkmamızın bizleri de olumlu yönde etkileyeceğini düşünmemiz gerektiğini vurgulayarak; sektör sorunlarımıza gösterdiğiniz hassasiyete ve bize bu imkanı sağlamanızdan ötürü teşekkür eder,

Tüm yerli ve yabancı imalatçıların, tedarikçilerimizin 23-25 Mayıs 2014 tarihleri arası İzmir de yapılacak İNELEX Asansör Fuarına katılımcı veya ziyaretçi olarak teşrif etmelerini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla
Seyfettin Yedikardeş
..:: Güncel ::..
EAYSAD ÜYE FİRMALARIMIZ

LÖHER ASANSÖR
ARSER ASANSÖR
ARLİFT ASANSÖR
ÖZCAN ASANSÖR
NORM ASANSÖR
ATLAS ASANSÖR
DASDELTA ASANSÖR
VTG ASANSÖR
ASTOR ASANSÖR
BASANİ ASANSÖR
AYC ASANSÖR
ELGES ASANSÖR
ACE ASANSÖR
EKOL ASANSÖR
OMAS ASANSÖR
ÖZŞAN ASANSÖR
ABAŞ ASANSÖR
ATS ASANSÖR
BTS ASANSÖR
ADA ASANSÖR
UNITE ASANSÖR
PAMUKKALE ASANSÖR
RST ELEKTRONİK ASANSÖR
AGSAN ASANSÖR
VERTİME ASANSÖR
NECDET BÜGER ASANSÖR
ELKO ASANSÖR
ARBATE ASANSÖR
SAVAŞÇI ASANSÖR
SÜMERLİF ASANSÖR
AYSPEK ASANSÖR
KONTİS ASANSÖR
ASSÖR ASANSÖR
FERKA ASANSÖR
AÇILIM ASANSÖR
AGORA ASANSÖR
AYM ASANSÖR
BIDIK ASANSÖR
ÇÖZÜM ASANSÖR
E-ASANSÖR
EFE ASANSÖR
EGESER ASANSÖR
HAUSMAN ASANSÖR
LOKKS ASANSÖR
NAZAR ASANSÖR
ERGÜL ASANSÖR
RAY MARKET
SİNAN ÇELEBİ ASANSÖR
SUNLİFT ASANSÖR
TEKNOLİFT ASANSÖR
TEZCAN ASANSÖR
TÜMER ASANSÖR
YALÇIN ASANSÖR
ÖNCÜ ARAYAN ASANSÖR
SEM KAPI ASANSÖR
İZGİ ASANSÖRLERİ
YALILİFT ASANSÖR
EGE PROLİFT ASANSÖR
HİCAS ASANSÖR
AYLİFT ASANSÖR
HMO ASANSÖR
YURTSAN ASANSÖR
SNK İNŞAAT ASANSÖR
SİSTEM MÜHENDİSLİK
ORTİM ASANSÖR
MAVİKENT ASANSÖR
ARSLAN ASANSÖR
ANADOLU ELEVATÖR
ABT ASANSÖR
METİZ ASANSÖR
TEZAY ASANSÖR
ONURSAL ÜYELERİMİZ

ALTAN OR
YÜKSEL GÜL

SEYDİ AKTAŞ
HALİL TOKOĞLU
BEKİR SELVAN
-
 
..:: Arama ::..
 
 
 
 
 
 
 
  
 
Sitemizi en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntüleyebilirsiniz. Eaysad ©
Kodlama, © Demka Bilişim