Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği - EAYSAD

...:: EAYSAD ::..
..:: Menü ::..
Ana Sayfa
Hakkımızda
Kurullarımız
Tüzük
Üye Listemiz
Üyelik Basvuru
Faaliyetlerimiz
Yönetmelikler
Aylık Bakım
Dernekler
Haberler
Basında Eaysad
Foto Galeri
Bağlantılar
İletişim
 
..:: Duyurular ::..


Üyelerimizin Dikkatine !!
Aidat ve Bağış Hesap Bilgilerimiz Hesap adı: Ege Asansor ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği Banka adı: İş Bankası – Ziya Gökalp bulvarı Hesap Numarası: 3433- 0265982 IBAN: TR040006400000134330265982 Açıklama:Firma/Kişi adı Aidat veya bağış

 
 
 
 
Duyurular
Asansör hapse düşürdü - 03.05.2007
Mersin’de bir gencin ölümüne yol açan asansör faciasıyla ilgili soruşturma sonunda yönetici, asansör firmasının sahibi ve iki teknisyen tutuklandı....

ALİ ŞEN Mersin DHA

Mersin’de üniversite öğrencisi Gamze Ergün’ün (22) ölümü, kuzeni Hasan Ceylan’ın (19) da yaralanmasıyla sonuçlanan asansör faciası soruşturması sonunda 4 kişi tutuklandı.

Savcılık, asansör faciasıyla ilgili başlattığı soruşturmayı tamamladı. Cumhuriyet Savcısı İsmet Şenli tarafından olay yerinde keşif yapıldı ve ön bilirkişi raporu hazırlandı. Deliller ve ön bilirkişi raporunu değerlendiren nöbetçi savcılık da Ergün ailesinin oturduğu 11’inci Blok Yöneticisi Serpil Bebek ile asansör firması Akelsan’ın sahibi Cumali Akkoca, teknisyenler Özcan Oral ve Erdoğan Kılıç’ı tutuklanma isteğiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti. Kazada ihmali olduğu iddia edilen 4 kişi "İhmal sonucu ölüme sebebiyet verme" suçundan tutuklandı.

YILBAŞI’NDA ÜZMÜŞTÜ
Erciyes Üniversitesi Japon Dili Bölümü son sınıf öğrencisi Ergün, yılbaşı gecesi kuzeni Ceylan ile sokağa çıkmak istedi. Oturdukları binanın 6’ncı katından asansöre binen Ergün ile Ceylan, asansörün arızalanıp 5’nci katta kalması sonucu mahsur kaldı. Kuzenlerin cep telefonuyla aradığı ailesi site görevlisine haber verdi. Görevlilerin çağırdığı asansör tamircileri Kılıç ve Oral, asansörü 6’ncı kata geri çekmeye başladı. Bu sırada çelik halat koptu ve asansör yaklaşık 20 metreden boşluğa çakıldı. Ağır yaralanan iki kuzenden Ergün kaldırıldığı hastanede yeni yılın ilk saatlerinde yaşamını yitirdi.
Alınıtıdır.
 
Konya da, Asansör Boşluğuna Düşen Bisikletçiler Yarışa Katılamayacak - 03.05.2007
Bisiklet yarışına katılmak için Konya'ya gelen 2 genç bisikletçi bindikleri asansörün halatının kopması nedeniyle asansör boşluğuna düşerek yaralandı.

Bisiklet yarışına katılmak için Konya'ya gelen 2 genç bisikletçi bindikleri asansörün halatının kopması nedeniyle asansör boşluğuna düşerek yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Misafirhanesinde gerçekleşti. Spor müdürlüğü tarafından düzenlenen " Meram yol yarışları" etkinliğine katılmak için Konya'ya gelen 2 bisikletçi asansör boşluğuna düşerek yaralandı.

Alınıtıdır.
Cihan Haber Ajansı
 
Asansör Boşluğuna Düşen İşçi Yaralandı. - 03.05.2007
Bursa'da, Çalıştığı İnşaatın 3. Katında Dengesini Kaybedip Asansör Boşluğuna Düşen Bir İşçi Yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Nilüfer ilçesine bağlı Beşevler Mahallesi Yıldırım Caddesi üzerindeki bir inşaatın 3. katında sıva yapan İdris Kerey (22), dengesini kaybedip asansör boşluğundan aşağıya düştü. Ağır yaralanan işçi, 112 ambulansıyla Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis, olayla alakalı soruşturma başlattı.

Alıntıdır.
İhlas Haber Ajansı
 
TSE'nin Onaylanmış Kuruluş Olarak Görevlendirilmesine Dair Tebliğ - 29.12.2011
31 Ocak 2007 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 26420

TEBLİĞ

Sanayi ve Ticaret Bakanlığından:

TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜNÜN ONAYLANMIŞ KURULUŞ
OLARAK GÖREVLENDİRİLMESİNE DAİR TEBLİĞ
(TEBLİĞ NO: SGM 2007/1)

MADDE 1 – (1) Avrupa Komisyonu tarafından 1783 kimlik kayıt numarası tahsis edilmiş olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Necatibey Cad. No:112 Bakanlıklar/ANKARA, "Asansör Yönetmeliği"nde yer alan D, H ve E Modülleri kapsamında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Onaylanmış Kuruluş olarak görevlendirilmiştir.

MADDE 2 – (1) TSE’nin Bakanlığımız veya ilgili kamu kuruluşları tarafından diğer Yeni Yaklaşım Mevzuatına istinaden gerçekleştirilecek olası Onaylanmış Kuruluş görevlendirmelerinin resmi duyuruları Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın http://www.dtm.gov.tr/dts/ABTeknik/abteknik.htm adresinden takip edilebilecektir.

MADDE 3 – (1) Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – (1) Bu Tebliğ hükümlerini Sanayi ve Ticaret Bakanı yürütür.

 
CE İşareti Nedir? - 29.12.2011
Avrupa içinde her çeşit ürünün serbest dolaşımı ve büyük bir iş pazarın kurulması için ticarette teknik engellerin kaldırılmasi gerekmektedir. "Yeni Yaklaşım" olarak adlandırılan emniyet, sağlık, çevre ve tüketiciyi korumaya yönelik hazırlanan sisteme göre yürürlüğe giren direktifler kullanılmaktadır. Bu direktiflerde belirtilen koşullara uyulması yasalarla zorunlu kılınmıştır. AB’ne üye ülkeler, bu direktifleri genellikle iki yıllık geçiş süresinde ulusal yasaları konumuna getirmekle yükümlüdürler.

Bu güne dek 19 yeni yaklaşım direktifi yürürlüğe girmiştir. Üreticiler bu direktiflere uygunluğu, ürünlerine iliştirdikleri "CE İşareti" ile ispatlarlar. Ürünün tüm özellikleri, teknik çizimleri, uygulanan Standartlar v.b. konuları içeren bilgileri de hazırladıkları "Teknik Dosya"larda belirtirler.

Ancak ürünleri için onaylanmış direktifin bulunmaması durumunda ulusal yasaları uygulayabilirler. Bu durumda bir üye ülke, diğer bir ülkenin kendi yasalarına uygun olarak ürettiği ürünlerin ithalatına izin vermek zorundadır. Bu da "Karşılıklı Tanınma İlkesi" olarak bilinmektedir.

CE İşareti İçin Standart Uygulamak Zorunlu mudur?
CE İşaretinin ürüne iliştirilebilmesi için standart kullanımı zorunlu değildir. Direktiflerde belirtilen koşullar, başka yöntemlerle de sağlanabilir. Ancak, bu yöntemlerin EN (Avrupa) Standartlarına uygunluğunun incelenmesi zorlu bir süreci gerektireceğinden, standartlara uygun üretim yapmak, üreticinin işini kolaylaştıracaktır. Kısacası AB Direktifleri, ürünlerin nelere uyması gerektiğini, EN Standartları ise bu uygunluğun nasıl elde edilebileceğini içerir. (Sözü edilen EN 29000 Standartlarının eşdeğeri TS-ISO 9000 Standartlarıdır).

CE İşaretini Kim Verir? Onaylanmış Kuruluş Nedir?
CE İşareti yetkili bir kuruluş tarafından verilmez. Üretici ürününe kendisi iliştirir. Eğer ürünü risksiz ise, ürünün temel gereklere uygunluğunu kendisi beyan edebilir. Burada, üreticinin bu büyük sorumluluğu, güven ilkesini sarsmayacak şekilde taşıması gerekir. AB mahkemelerinde uygunluğu beyan edilip, temel gerekleri sağlamadığı belirlenen ve piyasadan taplatılan ürünlerle ilgili, üreticiye uygulanacak cezai yükümlülüklere ilişkin pek çok davanın sürdüğü bilinmektedir.

Ürünü riskli ise; ürünün temel gereklere uygunluğunun incelenmesi, onaylama yöntemiyle yapılır. Ürünün, risk derecesine bağlı olarak, ilgili Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş ve AB’nde resmi olarak tanınan bir Onaylanmış Kuruluş (Notified Body) tarafından incelenmesi ve gerekli testlerin yapılarak bu kuruluş tarafından onaylanması gerekir. Bir üretici kendi ülkesi ya da başka bir üye ülkedeki resmi tanınırlılığı olan herhangi bir Onaylanmış Kuruluşu seçebilir.

AB ülkelerinde CE İşareti bulunmayan riskli bir ürünü, bir üye ülke üreticisi kendi ülkesinde kullanamaz. Bunun güvencesi, üye ülkenin ilgili Bakanlığının kontrolündedir.

Onaylanmış Kuruluşların yasal olarak yetkilendirilmiş olması (akredite edilmesi) gerekir. Bu kuruluşlar belirli uygunluk incelem
 
..:: Güncel ::..
EAYSAD ÜYE FİRMALARIMIZ

LÖHER ASANSÖR
ARSER ASANSÖR
ARLİFT ASANSÖR
ÖZCAN ASANSÖR
NORM ASANSÖR
ATLAS ASANSÖR
DASDELTA ASANSÖR
VTG ASANSÖR
ASTOR ASANSÖR
BASANİ ASANSÖR
AYC ASANSÖR
ELGES ASANSÖR
ACE ASANSÖR
EKOL ASANSÖR
OMAS ASANSÖR
ÖZŞAN ASANSÖR
ABAŞ ASANSÖR
ATS ASANSÖR
BTS ASANSÖR
ADA ASANSÖR
UNITE ASANSÖR
PAMUKKALE ASANSÖR
RST ELEKTRONİK ASANSÖR
AGSAN ASANSÖR
VERTİME ASANSÖR
NECDET BÜGER ASANSÖR
ELKO ASANSÖR
ARBATE ASANSÖR
SAVAŞÇI ASANSÖR
SÜMERLİF ASANSÖR
AYSPEK ASANSÖR
KONTİS ASANSÖR
ASSÖR ASANSÖR
FERKA ASANSÖR
AÇILIM ASANSÖR
AGORA ASANSÖR
AYM ASANSÖR
BIDIK ASANSÖR
ÇÖZÜM ASANSÖR
E-ASANSÖR
EFE ASANSÖR
EGESER ASANSÖR
HAUSMAN ASANSÖR
LOKKS ASANSÖR
NAZAR ASANSÖR
ERGÜL ASANSÖR
RAY MARKET
SİNAN ÇELEBİ ASANSÖR
SUNLİFT ASANSÖR
TEKNOLİFT ASANSÖR
TEZCAN ASANSÖR
TÜMER ASANSÖR
YALÇIN ASANSÖR
ÖNCÜ ARAYAN ASANSÖR
SEM KAPI ASANSÖR
İZGİ ASANSÖRLERİ
YALILİFT ASANSÖR
EGE PROLİFT ASANSÖR
HİCAS ASANSÖR
AYLİFT ASANSÖR
HMO ASANSÖR
YURTSAN ASANSÖR
SNK İNŞAAT ASANSÖR
SİSTEM MÜHENDİSLİK
ORTİM ASANSÖR
MAVİKENT ASANSÖR
ARSLAN ASANSÖR
ANADOLU ELEVATÖR
ABT ASANSÖR
METİZ ASANSÖR
TEZAY ASANSÖR
ONURSAL ÜYELERİMİZ

ALTAN OR
YÜKSEL GÜL

SEYDİ AKTAŞ
HALİL TOKOĞLU
BEKİR SELVAN
-
 
..:: Arama ::..
 
 
 
 
 
 
 
  
 
Sitemizi en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntüleyebilirsiniz. Eaysad ©
Kodlama, © Demka Bilişim